Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Blog wpisy
Blog chmura tagów
Jak poprawić swój nastrój?
Jak poprawić swój nastrój?

Miejsce w którym mieszkamy odzwierciedla nasze wnętrze – to stwierdzenie zaczerpnięte z filozofii Feng Shui, które sprawdza się nawet u osób sceptycznie nastawionych do tej koncepcji.

Artykułów na temat Feng Shui znajduje się cała masa, nie każdy jednak jest przekonany do słuszności zawartych w niej poglądów. O ile urządzanie domu według teorii yin i yang, planowanie przestrzeni wnętrza na podstawie siatki Bagua, czy gospodarowanie każdego pokoju w oparciu o zasadę pięciu żywiołów nie jest dla każdego, o tyle filozofia Feng Shui zawiera w sobie pewne stwierdzenie, z którym nie sposób się nie zgodzić.

Wiara, że sposób zagospodarowania przestrzeni wpływa na nasze samopoczucie jest kwestią dyskusyjną, zależy wyłącznie od przekonań danej osoby. Warto pamiętać, że największy wpływ na nasz nastrój mamy my sami. Coś, w co mocno wierzymy rzeczywiście będzie na nas oddziaływać, ponieważ podświadomie tego chcemy. Z założeń Feng Shui dowiadujemy się też, że aby energia chi miała swobodny przepływ należy zapewnić we wnętrzach czyste powietrze i duży dostęp światła. Fragment o przepływie energii może się dla niektórych okazać zbędny jednak dalsza część zdania sprawdza się w każdym przypadku.

                                                   Wisząca lampa do kuchni 

Kiedy zapewniamy w pomieszczeniu dobry dostęp do światła i dbamy o regularne przewietrzanie automatycznie pomaga nam to w utrzymaniu dobrego nastroju. Tworzymy sobie warunki, pozwalające na przywoływanie pozytywnych myśli i korzystnie wpływamy na nasz organizm.                                         

                                                                   Czarna wisząca lampa

Przesiadując stale w zaciemnionych wnętrzach, które nie mają dobrej cyrkulacji powietrza potęgujemy nasz zły nastrój. Sprawia to, że jest nam duszno, czujemy się przybici i zdołowani.

Warto więc zadbać o systematyczne przewietrzanie naszego domu oraz o odpowiednie oświetlenie wewnętrzne. Kiedy to możliwe najlepiej korzystać ze światła słonecznego jednak w naszym klimacie, szczególnie zimą, często musimy ratować się światłem sztucznym. Dlatego tak bardzo ważne jest aby wybierać oświetlenie dobrej jakości, które zastąpi w naszych domach słońce. Takie, które pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie w miejscu, w którym spędzamy ogromną ilość czasu. Odpowiednie warunki w naszych pomieszczeniach sprawiają, że czujemy się tam dobrze a nasz umysł jest pobudzony do pozytywnych myśli.

Jeżeli dobrnęli Państwo do tego momentu, to już nic nie stoi na przeszkodzie aby wykonać pierwszy krok w drodze do lepszego samopoczucia. Zadbanie o własne wnętrze sprawi, że zadbają Państwo o samych siebie. Warto myśleć o zakupie oświetlenia jako o inwestycji, która pozwoli na lepszy komfort życia, a nie tylko jako o zwykłym przedmiocie. Lampy to nie tylko kolejna rzecz, która tymczasowo znajdzie się w naszym wnętrzu. Dzięki swojej funkcji jaką jest dostarczanie światła mają one bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie. Dodatkowo stanowią również ozdobę, która upiększa każdy pokój. Wszyscy kochamy piękne wnętrza, są dla nas inspiracją i dobrze się w nich czujemy. Nie bez powodu nasze hasło brzmi Rozświetl Swoje Wnętrze, bardzo chętnie pomagamy Państwu je rozświetlić, dosłownie i w przenośni.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier DHL Standard) już od 1,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl