Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Blog wpisy
Blog chmura tagów
Dlaczego boimy się lamp LED?
Dlaczego boimy się lamp LED?

Oświetlenie LED zdominowało rynek głównie ze względu na energooszczędność i żywotność, która jest niebywale dłuższa niż przy świetle halogenowym. Aby ułatwić Państwu zakupy postaramy się przybliżyć i opisać nie wszystkim zrozumiałe specyfikacje lamp LED.

Informacje podane w artykule są jak najbardziej uproszczone i podstawowe. Nie znajdą tu Państwo skomplikowanych, technicznych sformułowań i profesjonalnych, naukowych objaśnień funkcjonowania technologii LED.

Artykuł ma na celu przybliżyć tematykę oświetlenia LED,  każdemu kto ma małą wiedzę w tym temacie i trudno mu zrozumieć podane specyfikacje przez co obawia się zakupu takiej lampy, co jest zrozumiałe.

1.1 Moc światła

Moc światła LED określana jest ilością lumenów(Im) im więcej lumenów posiada dana lampa tym ilość światła jest większa. Ilość lumenów w każdej lampie może być różna nawet przy identycznej wartości wat(W). Zależy to od producenta i od konkretnego modelu.        

W naszym sklepie internetowym w każdym opisie lampy zawsze znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat ilości wat(W) jakie lampa pobiera oraz umowny przelicznik który pozwala na zobrazowanie ilości świtała jaką możemy uzyskać. Przelicznik ten został obliczony dla każdego konkretnego modelu lampy na podstawie podanej ilości lumenów.

1.2 Barwa światła

Naszym zdaniem nie ma sztywnych zasad jaka barwa światła powinna znajdować się w konkretnym pomieszczeniu i rodzaju lampy. Nie będziemy więc Państwu narzucać czy sugerować jakie światło powinno się znaleźć w Państwa domach. Jest to sprawa bardzo indywidualna i zależy od upodobań klienta. Z naszego doświadczenia wynika, że u każdego sprawdza się co innego.

Przedstawiamy więc Państwu krótką charakterystykę barw światła LED dostępnego w naszym asortymencie:

                            

1.3 Żywotność

Nasi producenci w większości przypadków gwarantują żywotność lamp LED do 50 000 godzin. Oznacza to, że lampa LED zakupiona w naszym sklepie zapewni Państwu światło od 10 do 12 lat, w zależności od stopnia użytkowania.

1.4 Lampa na czas określony

Często stwierdzamy, że lampa LED to zakup na czas ograniczony. Uważamy, że po skończeniu żywotności zamontowanych paneli LED jedyne co możemy zrobić to wyrzucić daną lampę i szukać nowej. Na rynku istnieje wiele takich lamp, których źródło światła jest zespolone z lampą i nie ma możliwości jego wymiany. Należy więc szukać produktów lepszej jakości, w których producent daje nam możliwość dostania się do mechanizmu oświetlenia i jego wymiana jest dopuszczalna. Takie lampy znajdą Państwo w naszym sklepie, po upływie lat żywotności nasze produkty nie przestają być użyteczne.

Mamy nadzieję, że podane informacje okażą się dla Państwa przydatne i przy następnych zakupach technologia LED nie będzie już taką niewiadomą.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier DHL Standard) już od 1,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl